Projekt "Sociálně vyloučené lokality Ústeckého kraje" CZ.1.04/2.1.00/70.00038

CEDR je partnerskou organizací Úřadu práce ČR v projektu Sociálně vyloučené lokality Ústeckého kraje pro lokalitu Varnsdorf

Od 1. 7. 2014 na základě podepsané smlouvy spolupracujeme s Úřadem práce ČR, konkrétně s jeho krajskou pobočkou v Ústí nad Labem při realizaci individuálního grantového projektu „Sociálně vyloučené lokality Ústeckého kraje“, reg.č. : CZ.1.04/2.1.00/70.00038.
Cílem projektu je pomoci lidem ze sociálně vyloučených lokalit v Ústeckém kraji s překonáním obtíží, jenž jim brání v úspěšném uplatnění na trhu práce.

Spolek se v úvodu spolupráce podílel na vyhledání vhodných prostor ve Varnsdorfu pro informační poradenské centrum . Během realizace projektu pak prostřednictvím svých terénních pracovníků pomáhá vytipovat vhodné kandidáty na účast v projektu, předat jim informace o projektových aktivitách a zprostředkovat kontakt s odbornou poradkyní.

„Získání  a udržení si zaměstnání je nejúčinnějším receptem k nalezení východiska z tíživé situace jak pro klienty našich služeb, tak pro ostatní dlouhodobě nezaměstnané uchazeče o zaměstnání.“ míní předseda spolku Miroslav Řebíček a dodává:  „Díky participaci Úřadu práce a organizací poskytujících terénní programy v sociálně vyloučených lokalitách, je možné podporu a asistenci v rámci projektu směřovat tam, kam je potřeba“.

Od 1. 9. 2014 je působnost projektu rozšířena rovněž do města Chřibská a obcí Jiřetín pod Jedlovou a Rybniště.

Kontakt:
Marta Saganová
Poradce pro cílovou skupinu
Tel.: 778 470 343
E-mail: marta.saganova@ul.mpsv.cz

Projekt

leták k projektu

plakát k projektu

odkaz na stránky k projektu