MANA čokoládovna Krásná Lípa, sociální podnik

MANA čokoládovna byla založena 24. 9. 2012 občanským sdružením CEDR - komunitní centrum, které také tento projekt do konce roku 2014 realizoval.

V roce 2015 se projekt plynule oddělil do samostatného sociálního družstva CEDROVATKA.

Od ledna 2016 poskytuje sociální družstvo na své čokoládové výrobky a služby pro firmy NÁHRADNÍ PLNĚNÍ. 

Z vlastních zdrojů bylo pořízeno základní provozní vybavení a MANA zahájila ruční výrobu čokoládových bonbónů a prodej horké čokolády.

Výrobky začala úspěšně prodávat na regionálním trhu a má v Krásné Lípě na náměstí svůj obchod a výrobnu, ve které můžete sledovat výrobu čokolády.

Některé vybrané čokoládové výrobky můžete zakoupit ve ZdraVínku v Liberci a v obchodě De Luxe v Jablonci nad Nisou.

V roce 2012 sdružení CEDR představilo svůj záměr společensky prospěšného podnikání v oblasti výroby čokolády v celorepublikové soutěži Best Eko & Social Ideas – Rozjeď to!, pořádané společností Hub Praha (přehlídka zajímavých nápadů nebo projektů kombinujících společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou). Záměr organizace CEDR postoupil mezi 9 nejlepších nápadů z 54 z celé ČR.

Spot o čokoládovně MANA (2013)
http://www.ceske-socialni-podnikani.cz/cz/video/746-medailonek-o-socialnim-podniku-mana-cokoladovna-2013


Náš profil na facebooku.

Mimořádné ocenění získala MANA  (2014) za kolekci čokoládových bonbónů v kategorii číslo 8 - cukrářské výrobky včetně cukrovinek v soutěži o značku „Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče“.

A které naše bonbóny soutěžily a získaly mimořádné ocenění? Hořká s marcipánem, bílá se skořicí a ořech v medu v mléčné čokoládě. 

Celkem bylo přihlášeno ve všech kategoriích 159 výrobků od 43 výrobců, kteří o značku soutěžili. 

Soutěž byla organizována pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a s finanční podporou Ústeckého kraje.

Celkem čtrnáct výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi ocenila odborná komise jmenovaná hejtmanem Ústeckého kraje. 

Protože úroveň kvality soutěžících výrobků byla nadprůměrná, hodnotitelská komise navrhla hejtmanovi ještě dalších 12 mimořádných ocenění.

Projekt MANA čokoládovna je realizován od roku 2015 sociálním družstvem CEDROVATKA, jehož zakladatem je také mimo dalších osob CEDR - komunitní centrum.

Sociální družstvo je založeno za účelem vyvíjení obecně prospěšných činnosti směřujících k podpoře sociální soudržnosti za účelem pracovní a sociální integrace znevýhodněných osob do společnosti s uspokojováním místních potřeb a využíváním místních zdrojů, zejména v oblasti vytváření pracovních příležitostí, sociálních služeb, vzdělávání a trvale udržitelného rozvoje.