Projekt „Poradenské centrum Střelnice“ skončil

Dne 30. 11. 2014 byla ukončena realizace projektu Poradenské centrum Střelnice. Hlavním cílem projektu bylo zvýšit zaměstnatelnost dlouhodobě nezaměstnaných osob, uchazečů vedených v evidenci ÚP déle než 5 měsíců s využitím nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti.

Ing. Eva Hamplová, koordinátorka MAS Šluknovsko k tomu dodává: „Projekt podpořil 120 osob ze Šluknovského výběžku. V projektu se uskutečnilo 13 vzdělávacích kurzů, v nichž uspělo 54 osob.  Díky cílené individuální podpoře dlouhodobě nezaměstnaných osob, která spočívala v individuální práci a motivaci, za využití bilanční diagnostiky, pracovního poradenství, zvýšení profesních dovedností rekvalifikacemi se u 10 zaměstnavatelů podařilo vytvořit 16 pracovních míst.“

„Nová pracovní místa vznikla v oborech sociální práce, projektového řízení nebo v řemeslných oborech jako je topenářství či plťařství“, říká Pavlína Šafusová z občanského sdružení CEDR, která vedla v projektu pracovní poradnu.

Projekt byl realizován ve Varnsdorfu od 1. 12. 2012 do 30. 11. 2014.

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Projekt "Poradenské centrum Střelnice" CZ.1.04/2.1.01/91.00198 je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.