Tisková zpráva projekt Poradenské centrum Střelnice

TISKOVÁ ZPRÁVA č.1

PORADENSKÉ CENTRUM STŘELNICE

MAS Šluknovsko začala od 1. 12. 2012 s realizací projektu „Poradenské centrum Střelnice“. Hlavním cílem projektu je zvýšit zaměstnatelnost dlouhodobě nezaměstnaných osob, uchazečů vedených v evidenci Úřadu práce déle než 5 měsíců.  V projektu bude vyžito prvků aktivní politiky zaměstnanosti a cílené individuální podpory, jako jsou motivace, bilanční diagnostika, pracovní poradenství, zvyšování profesních dovedností rekvalifikacemi a vytváření nových pracovních míst u zaměstnavatelů v regionu, podpořených mzdovým příspěvkem na 12 měsíců.

Ing. Eva Hamplová, předsedkyně MAS Šluknovsko k tomu dodává: „Díky podpoře z Evropského sociálního fondu a operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost můžeme nabídnout místním lidem pomoc zvýšit si vzdělání a díky tomu s naší pomocí najít pracovní uplatnění na Šluknovsku, kde jak všichni víme, je nelehká situace na pracovním trhu.“

„V projektu je počítáno s realizací šesti rekvalifikačních programů (topenář, montér vnitřního rozvodu plynu a zařízení, číšník/servírka, pracovník v sociálních službách, projektový manažer, základy podnikání) pro celkem 48 účastníků. Pro úspěšné absolventy vzdělávání bude v rámci projektu vytvořeno 16 podporovaných nových pracovních míst,“ konstatuje Hamplová.

Projekt počítá i s otevřením poradny pro pracovní trh. Tuto poradnu zajistí partner projektu, kterým je CEDR – komunitní centrum, občanské sdružení. „V poradně se budeme soustředit na poradenství pro osoby, které jsou déle jak pět měsíců v evidenci úřadu práce. Mimo jiné jim budeme pomáhat a motivovat je při hledání práce, psaní životopisů, komunikací se zaměstnavateli,“ říká Pavlína Šafusová, která má ve sdružení poradnu na starost. „V poradně se budeme věnovat, jak lidem co půjdou do rekvalifikací, tak lidem z řad široké veřejnosti,“ dodává.

Projekt bude probíhat ve Varnsdorfu a bude trvat do 30. 11. 2014.

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Ing. Eva Hamplová

předsedkyně MAS Šluknovsko

 

Kontakt Miroslav Řebíček

koordinátor projektu

Poradenské centrum Střelnice

775 233 703

massluknovsko@atlas.cz